sobota, 26 kwietnia 2014

Czekolada Magnetic - Tiki Taki kokosowo-orzechowe

Tiki Taki - Magnetic / Wawel
   
     Wczoraj w moje żądne słodyczy ręce wpadło opakowanie czekolady kokosowo - orzechowej Tiki Taki od Wawela (w wersji produkowanej dla Biedronki, czyli Magnetic). Nie czekając zbytnio na nic pstryknąłem kilka fotek i zacząłem degustację. Jakie były moje wrażenia?

     Z zewnątrz 


     Opakowanie wygodnie otwierane - taki lepki paseczek na całej długości na odwrocie. Cena niczego sobie - 2,39/100g. Skład przeciętny jak na czekoladę w tej cenie. Trochę emulgatorów, trochę aromatów, jakiś konserwant. W sumie nic niezwykłego, chociaż czasem trafiają się czekolady bez tych dodatków. Zawartość masy kakaowej w czekoladzie min 43% - nie jest źle. Wrażenia po odpakowaniu? Widzimy 10 równych kostek o masie 10g każda, z niewielkim zdobieniem na górnej powierzchni. Zdobieniem niezbyt jednak wykwintnym. Maźnięte kilka krzywych kresek. Na przekroju widoczne dwie warstwy, kokosowa i orzechowa...
     Ale w sumie, dlaczego ja to piszę? Czekoladę kupuje się, żeby ją jeść a nie oglądać ;)

Od środka

Magnetic Tiki Taki w przekroju
     Będę szczery - nieco się zawiodłem. Czekolada jest umiarkowanie smaczna. Mleczna okrywa zawiera przeciętne w smaku nadzienie. O ile jestem wielkim fanem wszelkiego rodzaju produktów kokosowych, to tym razem muszę powiedzieć: "Jestem na nie!". Część orzechowa też jest taka sobie. 
     Właściwie - spodziewałem się dokładnej kopii cukierków Tiki Taki, a dostałem (mam wrażenie) tanią podróbkę. Nadzienie jest jakby rozcieńczone w porównaniu z cukierkami. I gorsze jakościowo. Trudno sprecyzować, co jest tego przyczyną. Może... oszczędności?
     Czyżby to, że coś jest "Wyprodukowane dla Biedronki" oznacza, że ma inny skład i gorsze walory smakowe? W przypadku tego produktu zaczynam się poważnie zastanawiać.

Ostateczna ocena 3/10. W tej cenie można dostać wiele lepszych czekolad. Nie trzeba szukać daleko, bo na tej samej półce w Biedronce, np Czekolada Magnetic nadziewana żurawiną.

2 komentarze:

  1. Wyroby Wawela, napakowane utwardzonymi tłuszczami roślinnymi - smakują jak mydło.Niedobre i niezdrowe.

    OdpowiedzUsuń