środa, 10 października 2012

Müllermilk - słodkie mleczko dla dorosłych

     W podstawówce uwielbiałem słodkie mleczka w kartonikach ze słomką. Miały różne smaki - truskawkowy, waniliowy, czekoladowy... Bardzo dobrze je wspominam. Choć nadal można je kupić, nie robię tego. Wolę pozostawić je jako wspomnienie z czasów dzieciństwa. Znalazłem natomiast ich godnego, dorosłego następcę - napoje mleczne Müllermilk...

Fakty

     Müllermilk to napoje mlecze, produkowane przez niemiecką firmę Müller. Są ogólnodostępne - jak dotąd spotkałem je w Piotrze i Pawle, Kauflandzie i Stokrotce, ale z pewnością można je znaleźć w innych sklepach. Występują w co najmniej pięciu smakach (tyle udało mi się na razie zaobserwować): waniliowym, czekoladowym, kokosowo-pistacjowym, wiśniowo-bananowym i truskawkowym. Przeciętna cena to 2,49 za butelkę 400ml (6,33/litr). Ostatnio w Kauflandzie trwa promocja, w której kosztują 2zł za opakowanie 400g/373ml (5,30/litr). Informacja dla zwolenników diet - zawierają od 1,4 do 1,8% tłuszczu w zależności od smaku. Poza naturalnymi koncentratami owoców zawierają niestety sztuczne aromaty. To jednak nie wpływa negatywnie na odbiór smaku.

OpinieMullermilk kokos pistacja.
Moje ulubione. 
Czekoladowy: nie jestem zwolennikiem czekoladowych napojów, nie lubię czekoladowych mleczek, nie smakuje mi DanMleko, a ten napój akurat mi pasuje. Nie czuć tu mocno gorzkawego kakaowego aromatu, jest wyczuwalny bardzo delikatnie - to własnie mnie urzekło.

Kokos-Pistacja: bardzo słodki - idealny, gdy ma się ochotę podwyższyć poziom cukru w organizmie. W dodatku połączenie tych smaków jest perfekcyjne. Dla fanów kokosa i pistacji to napój obowiązkowy. Zdecydowanie mój ulubiony Mullermilk!

Waniliowy: to akurat nic specjalnego. Napoje mleczne i mleczka waniliowe są bardzo powszechne, a ten do najlepszych nie należy. Mnie osobiście nie smakuje, choć moi znajomi twierdzą, że jest całkiem dobry. Cóż, to tylko subiektywne zdanie.

Smaki owocowe: Nie mogę im nic zarzucić. W smaku wydają się być naturalne, choć opakowanie mówi co innego. To produkty z całą pewnością bardzo dobre, jednak konkurencja nie jest mała. Trzeba zastanowić się, czy nie mamy czasem ochoty na jogurt pitny, który stoi tuż obok na sklepowej półce.


     Podsumowując... Mullermilk to napoje mleczne całkiem wysokiej jakości. Są smaczne (a wanilia - no cóż...w każdej rodzinie znajdzie się czarna owca), ale przychodzi nam za nie całkiem sporo zapłacić. Jak dla mnie, za smak czekoladowy i pistacja-kokos - warto. Resztę pozostawiam waszym gustom.


1 komentarz:

  1. uwielbiam müllermilk :) pistacja-kokos to mój faworyt, dobry na sweet tooth. jeśli chodzi o jogurty pitne owocowe, zwykle sięgam po jovi. to albo to :)

    OdpowiedzUsuń