piątek, 22 marca 2013

Freeway Cola - 'wersja alternatywna' lepsza niż oryginalna Coca Cola

     Nie ma chyba bardziej rozpoznawalnych napojów na świecie niż Coca Cola, czy Pepsi. Spróbowałem już wielu podróbek, ale to co zaprezentował Lidl pod nazwą Freeway Cola zaskakuje - i to pozytywnie.
 
     Patrząc na butelkę - klasyczna, pękata dwulitrówka z całą czerwoną etykietą - czy czegoś wam nie przypomina? Zawartość ma dokładnie taki sam kolor jak Coca Cola, a po schłodzeniu również... taki sam smak! Pijąc Freeway Colę w temperaturze pokojowej odnoszę wrażenie, że jest jedynie nieco mniej słodka od Coca Coli - poza tym, chyba niczym się nie różni! Nie spodziewam się, żeby komukolwiek udało się wykraść strzeżoną recepturę Coca Coli, dlatego uważam, że to co stworzyli inżynierowie żywności dla Lidla to prawdziwy majstersztyk!

     Gdyby ktoś podał mi dwie szklanki coli w wersji Coca i Freeway - nie byłoby szans, żebym rozpoznał oryginalny napój!

     A teraz to, co sprawia że Freeway Cola zostawia swoich rywali daleko w tyle - cena! Za 2-litrową butelkę zapłacimy tylko 2,49zł! To oznacza, że litr kosztuje niespełna 1zł 25 groszy! To dokładnie dwa razy mniej niż Coca Coli lub Pepsi w butelce o tej samej pojemności!

     Uważam, że nazywanie Freeway Coli 'podróbką' jest karygodne. To wersja alternatywna, która powinna być traktowana równie poważnie, co Coca Cola i Pepsi. Niestety, mimo że smakuje równie dobrze i kosztuje 2x mniej, nie jest tak popularna jak pozostałe dwa napoje. Dostępna jest tylko w Lidlu, do którego nie każdy ma blisko - a szkoda!

4 komentarze:

 1. Nie próbowałam, ale gdybyś w tym poście każde "Freeway" zamienił na "Cola Original", a "Lidl" na "Biedronka" zgodziłabym się ze wszystkim.

  Dodatkowo Lemo jest jak Sprite, a to takie pomarańczowe - jak Mirinda. A mieszanka ich obu smakuje jak Fanta. Lemo doskonale się nadaje także do rozcieńczania Lecha Premium - domowe Shandy <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widziałam kiedyś na wp ranking najlepszych napojów typu Coca-Cola, gdzie osoby na których przeprowadzano test miały wskazać produkt najsmaczniejszy nie znając jego nazwy. Wedle owego badania Freeway zajmował drugie miejsce, po Pepsi, a markowa Coca-Cola aż piąte.
   http://finanse.wp.pl/gid,14358446,galeria.html

   Usuń
 2. Jest dobra, ale czy lepsza od oryginalnej ? chyba nie...

  OdpowiedzUsuń
 3. Hmm.. myślę ze była by idealnym odrdzewiaczem do stali , nie piłem i bał bym się wlać to do mojego żołądka .

  OdpowiedzUsuń